Farmaceutische wetenschappen
Keuzemogelijkheden in het derde jaar
Het derde jaar van de opleiding Farmaceutische wetenschappen kun je bijna geheel zelf inrichten. Je doet eerst een minor 5 maanden bij een opleiding van jouw keuze. Voor het afrondende bachelorproject kies je een onderwerp dat jou interesseert. En ook je vrije keuzeruimte besteed je aan wat jou leuk lijkt: extra vakken, een tweede stage of een langer bachelorproject.
Minor
Je begint het derde jaar met het volgen van de minor. Een minor duurt 5 maanden. In deze periode kies jij een vakkenpakket dat aansluit bij jouw interesse. Je kunt je bijvoorbeeld nog meer gaan verdiepen in de Farmaceutische Wetenschappen. Ook kun je een verbredende minor bij een andere opleiding volgen.
Voorbeelden van minoren zijn:
- Advanced Molecular Pharmaceutical Sciences (verdiepende minor)
- Biomedische wetenschappen
- Ondernemerschap en Innovatie (managementvakken)
- Franse taal en cultuur
- Educatie: deze minor leidt je op tot tweedegraads Scheikundedocent. Hierna ben je bevoegd om in de onderbouw van de HAVO en VWO les te geven.
Vrije keuzeruimte
In de vrije keuzeruimte kun je extra vakken kiezen van Farmaceutische Wetenschappen, je bachelorproject uitbreiden of een extra stage te gaan doen bij een bedrijf of onderzoeksinstelling.
Voorbeelden van een extra stage zijn:
Farmaceutische industrie (GlaxoSmithKline, Bayer, Merck)
Onderzoeksinstellingen (Nederlands Kanker Instituut, RIVM)
Ziekenhuislaboratoria
Bachelorproject
De bachelor Farmaceutische Wetenschappen sluit je af met een bachelorproject. Je start je eigen onderzoeksopdracht binnen een bestaand, lopend onderzoek bij een van de onderzoekgroepen van Farmaceutische Wetenschappen. Bij deze vakgroep ga je twee maanden lang stage lopen.
Je leert onderzoeken opzetten, experimenten bedenken en uitvoeren, uitkomsten interpreteren, verslag leggen en je resultaten te presenteren in de vorm van een verslag en mondelinge presentatie. Met dit bachelorproject sluit je de bachelor Farmaceutische wetenschappen af.
Kijk hier voor de verschillende afstudeerrichtingen van het bachelorproject.

