De leidinggevende kan een medewerker met onderstaande instrumenten belonen wanneer er sprake is van bijzondere prestaties, uitstekende vervulling van de functie of wanneer er sprake is van een andere reden waardoor een aanvullende beloning rechtvaardig is. De leidinggevende laat zich hiervoor altijd adviseren door de HR-adviseur.
De bepalingen in de cao zijn leidend. Omdat de VU als onderwijsinstelling voor het grootste deel met gemeenschapsgeld gefinancierd wordt, moeten beloningen en extra beloningen transparant, sober en uitlegbaar zijn. Ook om scheefgroei of ongelijke behandeling te voorkomen is het belangrijk dat extra beloning gemotiveerd, en binnen de grenzen van de cao en de VU werkwijze gegeven wordt. Alleen in uitzonderlijke gevallen wordt bijzondere beloning ingezet.
Deze maatregelen zijn geactualiseerd en vastgesteld door het MT van HRMAM op 9 april 2025.
Als je ruim 4 weken voor de ingangsdatum een wijziging via deze self service regelt, dan wordt een tijdige verwerking en uitbetaling in principe gegarandeerd. Wijzigingen die je korter dan 4 weken voor de ingangsdatum regelt, worden doorgaans later verwerkt en uitbetaald.