Onderwijs Onderzoek Actueel Over de VU EN
Bacheloropleidingen Masteropleidingen VU for Professionals
HOVO Amsterdam Taalcursussen Nederlands als tweede taal (NT2) Zomercursus van de Vrije Universiteit Amsterdam Honoursprogramma Universitaire lerarenopleidingen
Promoveren aan de VU Uitgelicht onderzoek Prijzen en onderscheidingen
Interdisciplinaire onderzoeksinstituten Wetenschappers van de VU Research Impact Support Portal Creëer impact met jouw onderzoek
Nieuws Agenda Bewegen naar een vitale toekomst
VU UPDATE: Situatie in Israël en de Palestijnse gebieden Cultuur op de VU
Praktische informatie De VU en Innovatiedistrict Zuidas Missie, kernwaarden en visie
Besturing van de VU Valorisatie en impact Samenwerken met de VU VU Alumni Community Bekijk onze vacatures!
Sorry! The information you are looking for is only available in Dutch.
Deze opleiding is opgeslagen in Mijn Studiekeuze.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Er is iets fout gegaan bij het uitvoeren van het verzoek.
Nederlands voor werk en studie - avondcursus in 6 modules

Met 'Nederlands voor werk en studie' leer je spreken, schrijven, lezen en luisteren tot niveau B2 (ERK), in een gemiddeld tempo en met weinig zelfstudie.

Nederlands voor werk en studie in het kort

  • Voor beginners en gevorderden
  • Keuze uit zes modules, van A1 tot en met B2
  • Start vier keer per jaar
  • Acht weken les per module
  • Twee keer per week 's avonds les
  • Circa 5-7 uur zelfstudie per week
  • Focus op spreek- en luistervaardigheid
  • Persoonlijke begeleiding
  • Kennismaking met de Nederlandse cultuur, maatschappij, politiek en tradities

Is je moedertaal Duits, Deens, Noors, Zweeds of Afrikaans en wil je naast je werk of studie snel en op hoog niveau Nederlands leren?
Bekijk de Taalcursus Nederlands tot A2 (SPRINT). De cursus is identiek aan Nederlands voor werk en studie, maar het tempo ligt twee keer zo hoog: je doet module 1 (ERK niveau 0-A1) en module 2 (A1-A2) in 8 weken in plaats van in 16 weken. 

Ben je VU-student?
Speciaal voor VU-studenten is er Basic Dutch on Campus. Met de avondcursus 'Basic Dutch on Campus' leer je onder andere om jezelf voor te stellen, boodschappen te doen, een maaltijd te bestellen en een praatje te maken met studenten en docenten.

Meer informatie over deze cursus
Werkwijze  
Resultaat
Praktische informatie, kosten en inschrijving  

Cursuskalender 2026/2027
Alle cursussen Nederlands

Reacties van deelnemers

  • “Mijn doel was om comfortabel Nederlands te kunnen spreken en ik merk dat ik me al een stuk zelfverzekerder voel in het spreken. Ik kijk daarom uit naar de vervolgmodules!”
  • “Ik wist niet dat het mogelijk was om zoveel te leren in zo’n korte tijd! Alles wat we hebben geleerd is heel handig voor het dagelijkse leven.”
  • “Ik ben zeer tevreden over de cursussen van de VU. Mijn derde cursus zit erop hier en ik raad het iedereen aan. Vooral omdat de cursussen een zeer goed voorbereid curriculum hebben en de leraren kundig en aardig zijn.”
  • "Deze cursus helpt echt bij de integratie in de Nederlandse omgeving."

Snelle navigatie VU-NT2

Heb je vragen of wil je een afspraak maken?

Stuur een e-mail naar vu-nt2@vu.nl

of bel +31 (0)20 5986398 (ma-vr van 13.00 tot 15.00 uur)

Let op: VU-NT2 Office is gesloten van 27 juli t/m 14 augustus 2026. In deze periode worden geen telefoons, e-mails of inschrijvingen verwerkt.

Direct naar

Homepage VU Amsterdam Cultuur op de VU Universiteitsbibliotheek Dashboard

Studie

Academische jaarkalender Studiegids Rooster Canvas

Uitgelicht

Doneer aan het VUfonds VU Magazine Ad Valvas Digitale toegankelijkheid

Over de VU

Contact met VU Amsterdam Bekijk onze vacatures! Faculteiten VU Amsterdam Diensten VU Amsterdam
Privacy Disclaimer Veiligheid Webcolofon Cookie instellingen Webarchief

Copyright © VU